tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2020

Policjanci mówili m.in. o zachowaniu podczas ataku terrorystycznego

Tyscy policjanci uczestniczyli w naradach zorganizowanych w Urzędzie Miasta Tychy. Wzięli w niej udział m. in. policjanci, strażacy, przedstawiciele przedsiębiorstw, firm, spółdzielni oraz tyskiego magistratu. Omówiono tematy związane z zawiadomieniem o popełnionym przestępstwie, zachowaniem podczas ataku terrorystycznego oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Narady szkoleniowe z Zakresu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej - 02.2020 · fot. KMP Tychy


Przez dwa dni w Urzędzie Miasta Tychy odbywały się narady szkoleniowe z Zakresu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, podczas których poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem mieszkańców. Spotkania zgromadziły m.in. policjantów, strażaków, przedstawicieli przedsiębiorstw, firm, spółdzielni oraz tyskiego magistratu.

Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Pantak z tyskiej komendy przedstawił tematy związane z upowszechnieniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców środowisk lokalnych. Kolejnym elementem, na który zwrócono uwagę, było zachowanie się w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego lub sytuacji kryzysowej. Algorytm postępowania oraz aspekty bezpieczeństwa z tego zakresu poruszył Specjalista Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policji mł. asp. Dariusz Górnik. Ponadto pełniący obowiązki Zastępca Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu omówił sprawy związane ze złożeniem zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.

Policjanci podkreślili, iż warunkiem poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest skuteczna współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami. Tego typu spotkania są cenne pod względem wymiany doświadczeń związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.