tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2020

Kobieta przepuszczała pieszego, chwilę później potrąciła 6-latkę

We wtorek, 25 lutego około godziny 15.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Niepodległości na wysokości nr 77 doszło do potrącenia dziecka. 6-letnia dziewczynka przechodziła przez oznakowane przejście pod opieką mamy.

Potrącenie dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Niepodległości - 25.02.2020 · fot. 112Tychy


Na zdarzenie najechał jeden z reporterów 112Tychy będący strażakiem ratownikiem (KPP) w jednostce OSP Czarnuchowice (Bieruń). Poprzez dyżurnego SK KM PSP Tychy poprosił o wezwanie zespołu ratownictwa medycznego oraz patrolu policji. Prawy pas al. Niepodległości w kierunku UM Tychy na czas działań został wyłączony z ruchu.

Do czasu przyjazdu na miejsce ratowników medycznych reporter udzielił wsparcia psychicznego uczestnikom zdarzenia. Na szczęście po przebadaniu dziewczynka wraz z mamą pozostały na miejscu i nie była potrzebna hospitalizacja.

Z relacji kierującej osobowym Hyundaiem i pracujących na miejscu policjantów przepuszczała ona jedną osobę przechodzącą przez przejście, a matki z dzieckiem nie zauważyła i ruszyła doprowadzając do zdarzenia. Na szczęście prędkość pojazdu nie była duża. Kierująca osobówką została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.