tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2020

Ponad 500 tys. gości, nowe atrakcje i inwestycje w Wodnym Parku Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Ponad 500 tysięcy gości, samowystarczalność energetyczna, nowe atrakcje i inwestycje - Wodny Park Tychy podsumował 2019 rok.

Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy · fot. Michał Janusiński / Wodny Park Tychy


Wodny Park Tychy w ubiegłym roku odwiedziło ponad 523 tysiące gości. - Największą popularnością cieszyła się Strefa Rekreacji, z basenem ze sztuczną falą, laguną, rwącą rzeką, basenem zewnętrznym, strefą dla dzieci oraz ekstremalnymi zjeżdżalniami. Uznaną markę wśród naszych gości mają także Sauny Książęce z Łaźniami Piwnymi oraz SPA Książęce - podkreśla Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

To właśnie SPA Książęce było najpopularniejszą nowością Wodnego Parku Tychy w 2019 roku. - Stworzyliśmy specjalne pakiety tzw. one day SPA, dzięki którym w ciągu kilku godzin można doznać błogiego odprężenia korzystając z zabiegów floatingu, kąpieli balneologicznych, sauny ganbanyoku czy masaży - zaznacza Aneta Dąbrowska, wiceprezes zarządu RCGW S.A.

W ubiegłym roku poszerzyła się również oferta sportowa Wodnego Parku Tychy. Swoją działalność rozpoczęła tu Polska Akademia Surfingu, która zorganizowała kursy tej dyscypliny sportu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - W pierwszym w Polsce symulatorze surfingu w obiekcie zamkniętym po raz kolejny zorganizowaliśmy Surf Cup, czyli zawody dla surferów z całej Polski. Udział wziął  w nich m.in. Mateusz Ligocki, czterokrotny olimpijczyk w snowboardzie - dodaje prezes Gieleciak.

Ważnym elementem funkcjonowania Wodnego Parku Tychy było uruchomienie internetowej sprzedaży biletów, które usprawniło i przyspieszyło obsługę gości tyskiego aquaparku. Doceniono również walory architektoniczne obiektu - Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019, czyli jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie.

W 2020 roku tyski obiekt zostanie rozbudowany. Na przełomie 2020 i 2021 roku do użytku oddana zostanie druga sauna zewnętrzna. Będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce - podczas jednego seansu pomieści ponad 100 osób. Łącznie z seansów w saunach zewnętrznych będzie wtedy mogło wziąć udział ponad 175 osób na raz.

- Nasz obiekt to nie tylko atrakcje dla całych rodzin. To również dbałość o środowisko naturalne. Dzięki synergii z tyską oczyszczalnią ścieków i produkcji biogazu Wodny Park Tychy w 2019 roku był całkowicie samowystarczalny energetycznie - zaznacza Zbigniew Gieleciak.

Samowystarczalny energetycznie!
  • 6 500 MWh - tyle energii z biogazu wyprodukowała bioelektrociepłownia w Wodnym Parku Tychy w roku 2019, co pozwoliłoby zasilić 10-tysięczne miasto przez ponad rok (łącznie oczyszczalnia ścieków i Wodny Park Tychy wyprodukowały 14 000 MWh energii)
  • 3 000 MWh - taka nadwyżka energii wyprodukowanej w Wodnym Parku Tychy została sprzedana do sieci
  • 2478 ton węgla, czyli 36 pełnych wagonów kolejowych zaoszczędziło środowisko - taka ilość węgla w najnowocześniejszym bloku węglowym elektrowni konwencjonalnej byłaby potrzebna do wyprodukowania 6 500 MWh energii

BM / tychy.info
źródło: Wodny Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj