Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 1390

Studia magisterskie w bielskiej Akademii

Artykuł sponsorowany:

Do 25 lutego trwa druga e-Rekrutacji na studia II stopnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej. To już ostatnie chwile na podjęcie decyzji o wyborze studiów magisterskich. Akademia zaprasza na studia przyszłych inżynierów. Studiowanie w jedynej w regionie publicznej uczelni to szansa na zdobycie umiejętności docenianych przez pracodawców. Kontakt z wykładowcami, a także szeroka gama praktyk zawodowych pozwalają na podjęcie zatrudnienia często już podczas studiów.

Zarejestruj się na stronie rekrutacja.ath.bielsko.pl

ATH


Kandydaci na studia II stopnia mogą zadbać o swoją zawodową przyszłość wybierając wśród następujących kierunków: informatyka, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, budownictwo, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, transport. Są to kierunki cieszące się dużą popularnością.

Specjalności dla inżynierówWszystkie kierunki oferują specjalności, przygotowujące do podjęcia wymarzonej pracy. Na przykład na informatyce można wybrać dwie specjalności: techniki tworzenia oprogramowania i bezpieczeństwo technologii informatycznych. Na kierunkach mechanika i budowa maszyn i zarządzanie i inżynieria produkcji studenci mają do dyspozycji aż cztery specjalności, między innymi: komputerowo wspomagane konstruowanie i wytwarzanie (CAD/CAM), automatyka przemysłowa, czy inżynieria zarządzania przedsiębiorstwem oraz inżynieria innowacji przemysłowych. Budownictwo z kolei oferuje specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie.

Absolwenci kierunków inżynierskich posiądą wiedzę i umiejętności, które pozwalają na swobodne kreowanie swojej kariery zawodowej. Często już w trakcie studiów studenci podejmują atrakcyjną i dobrze płatną pracę.

Jest to rezultat bogatej oferty edukacyjnej uczelni oraz staży i praktyk podejmowanych we współpracy z wiodącymi firmami regionu. Akademia współpracuje między innymi z tak znaczącymi firmami jak: Rekord SI, FCA, Polmotors, Bosmal, Aqua. Poza tym Biuro Karier ATH organizuje liczne szkolenia i warsztaty z doradztwa zawodowego oraz cieszące się dużym zainteresowaniem Targi Pracy.

ATH


Wspaniałe warunki studiowaniaUczelnia dysponuje doskonałą infrastrukturą. Zajęcia odbywają się między innymi w nowoczesnych amfiteatralnych aulach oraz w bogato wyposażonych laboratoriach. Na miejscu działa Biblioteka ATH, w ramach której funkcjonują: Wypożyczalnia, Czytelnia Ogólna oraz Czytelnia Czasopism. Ciesząca się dużym powodzeniem stołówka serwuje codziennie świeże posiłki. To też miejsce spotkań i dyskusji. Od stycznia br. studenci Akademii mogą korzystać z nowo powstałej, wyczekiwanej hali sportowej, która oferuje boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz 4 boiska do badmintona.

Rozwój zainteresowańCzas spędzony w Akademii Techniczno-Humanistycznej to nie czas stracony. Uczelnia daje możliwość rozwijania pasji naukowych i zainteresowań nie tylko podczas wykładów i laboratoriów, ale także poprzez działalność licznych kół naukowych. Studenci w nich uczestniczący zdobywają nagrody w prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz zajmują czołowe miejsca w mistrzostwach Polski. Można tu wymienić między innymi konkurs o nagrodę FCA czy liczne sukcesy koła informatycznego RESET w konkursach robotycznych. Ogromnym powodzeniem cieszy organizowana przez studentów koła naukowego Inżynier XXI wieku Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku", która corocznie skupia środowiska naukowe z Polski i zagranicy.

ATH


Poza naukąAle studiowanie, to nie tylko nauka. W ramach działalności Koła Naukowego HORYZONT odbywają się częste podróże tropami literatury i kultury, między innymi do Pragi, Berlina, Wiednia, Budapesztu i Lwowa.

W Akademii działa także Chór ATH, który co roku zdobywa najważniejsze nagrody i grand prix. Pasjonaci literatury i teatru z koła naukowo-teatralnego Kurtyna przygotowują wysoko oceniane spektakle uznanych autorów. Natomiast studenci zainteresowani sportem mogą realizować swoje pasje w Akademickim Związku Sportowym. Zawodnicy AZS ATH od lat wysoko klasyfikują się w rankingach sportu akademickiego.

Warto studiować w Akademii Techniczno-Humanistycznej. Inżynierze, zaprojektuj swoją przyszłość. Wybierz studia magisterskie w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i rozpocznij drogę do wymarzonej kariery.

ATH


Zapisz się już dzisiaj na stronie rekrutacja.ath.bielsko.pl
Studiuj Na ATH​!