Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 4521

Skutki silnego wiatru w Tychach: powalone drzewa, pochylone słupy

W niedzielę, 23 lutego Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie o silnym wietrze. Przewidywania synoptyków potwierdziły się, a strażacy mieli pełne ręce roboty.

W głównej mierze akcje strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów na ciągi komunikacyjne oraz likwidowaniu tych stwarzających niebezpieczeństwo. Przewrócone drzewa blokowały m.in. przejazd drogą krajową nr 1. Tam dwukrotnie interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna z Kobióra (23 lutego o godzinie 23.50 oraz 24 lutego o godzinie 1.45). Tyscy strażacy usuwali drzewa również na ul. Dąbrowskiego oraz na al. Bielskiej - w rejonie os. Cztery Pory Roku.

Ponadto w mieście widać skutki wichury tzw. "gołym okiem". Jadąc poszczególnymi ulicami można zauważyć pochylone słupy i znaki, przewrócone kosze na śmieci, a także leżące na drogach gałęzie.

Silny wiatr spowodował również utrudnienia w ruchu pociągów. Z powodu powalonych drzew na torach na linii S5 Katowice - Żywiec - Katowice uruchomiona była zastępcza komunikacja autobusowa ZKA (BUS). O godzinie 7.05 ruch pociągów został przywrócony. Utrudnienia mogą jeszcze występować na trasie Katowice - Wisła Głębce. Podróżni mogą śledzić informacje o trudnościach na stronie Kolei Śląskich.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.