Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2020
  • 24 lutego 2020

Tyszanie po raz drugi pokonali KH Energę Toruń

Tyszanie po raz drugi pokonali KH Energę Toruń i są już w połowie drogi do półfinału. Teraz rywalizacja przenosi się do Torunia, gdzie trójkolorowych czekają kolejne ciężkie pojedynki.

Tym razem jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli gospodarze. Alexei Yafimenka najlepiej odnalazł się pod bramką Patrika Spesnego i wpakował krążek do bramki rywali. Równo z syreną kończącą pierwszą tercję w bójkę wdał się Michael Kolarz oraz Egor Feofanov. Obaj zawodnicy dostali 10 minutowe kary za niesportowe zachowanie.

Druga tercja to popis nieskuteczności tyszan. Sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie wykorzystał Jarosław Rzeszutko. Później znakomitą okazję do zwiększenia przewagi zmarnował Gleb Klimenko.

Przewaga jednego gola nie dawała tyszanom żadnej pewności. Kiedy na trzynaście minut przed końcem meczu Alexandr Volzhankin doprowadził do wyrównania zrobiło się gorąco. Torunianie cały czas próbowali sprowokować trójkolorowych. Na odpowiedź GKS na szczęście nie trzeba było długo czekać. Ponownie Patrika Spesnego pokonał Alexei Yafimenka. Napastnik gospodarzy przymierzył pod poprzeczkę i dał zwycięstwo Mistrzom Polski.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
1:0 Alexei Yafimenka - Peter Novajovsky - Jarosław Rzeszutko (10:05) 5/4
1:1 Alexandr Volzhankin - Mikhail Yesayan (47:24)
2:1 Alexei Yafimenka - Vyacheslav Trukhno (52:07)

GKS Tychy: Murray, Lewartowski; Novajovsky, Yeronau, Klimenko, Trukhno, Komorski; Kotlorz, Bizacki, Witecki, Galant, Yafimenka; Pociecha, Ciura, Szczechura, Cichy, Mroczkowski; Bagiński, Kolarz, Gościński, Rzeszutko, Jeziorski.

KH Energa Toruń: Spesny, Bojanowski; Kozlov, Jaworski, Dołęga, Fraszko, Kalinowski; Zieliński, Smirnov, Sergushkin, Feofanov; Grebenyuk, Shkodenko, Yesayan, Karchokha, Volzhakin; Skólmowski, Yeremenko, Jaworski, Olszewski, Naparło.

Sędziowie: Tomasz Radzik - Mariusz Smura - Piotr Matlakiewicz - Marcin Młynarski
Stan rywalizacji: 2:0 dla GKS Tychy (do czterech zwycięstw)

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.