Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 1339

Czy dieta ketogeniczna pomaga - zapytaliśmy o to w Tychach

Materiał partnera:

Dieta ketogeniczna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzisiaj oferuje ją niejeden catering dietetyczny w Tychach. Zapytaliśmy zatem mieszkańców oraz firmy cateringowe, w czym tkwi jej sukces.

Czy dieta ketogeniczna pomaga - zapytaliśmy o to w Tychach


Catering dietetyczny TychyTychy to nowoczesne miasto, położone w województwie śląskim. Już dawno temu straciło miano polskiego zaścianka i pod wieloma względami może dzisiaj konkurować z innymi, dużymi, polskimi miastami. Nic zatem dziwnego, że do Tychów dotarła również nowa moda na catering dietetyczny - Tychy, podobnie jak inne polskie miasta, mają w tym zakresie szeroką ofertę. Dzisiaj taki catering oferuje nie tylko standardowe posiłki, ale i szczególne diety. Godna polecenia jest chociażby dieta ketogeniczna.

Czym jest ketoza żywieniowa?Niejeden catering dietetyczny w Tychach oferuje dietę ketogeniczną. Bazuje ona na osiągnięciu tak zwanej ketozy żywieniowej. Stan ten polega na założeniu, iż głównym źródłem energii dla organizmu są tłuszcze i ciała ketonowe. Właśnie dlatego dieta ketogeniczna opiera się na niskim spożyciu węglowodanów. W posiłkach znajdziesz poniżej 50 gram węglowodanów dziennie. Niektórzy twierdzą, że to bardzo restrykcyjna dieta, ale efekty po niej są absolutnie niezaprzeczalne.

Na jakich produktach opiera się dieta ketogeniczna?Jeżeli więc zdecydujesz się na catering dietetyczny Tychy, musisz wiedzieć, na jakich produktach opiera się dieta ketogeniczna. Posiłki bazują na różnego rodzaju tłuszczach. Po pierwsze tłuszczach nasyconych, w tym tłuszczach zwierzęcych (golonka, boczek, pierś z kurczaka, schab, polędwica, karkówka, smalec, wędliny, pasztety itd.), oleju kokosowym, a także nabiale (tłuste sery, w tym feta, mozzarella, haloumi, sery żółte itd.). Po drugie tłuszczach jednonienasyconych, takich jak oliwa z oliwek, oliwki i orzechy. Po trzecie natomiast na tłuszczach wielonienasyconych, zawartych chociażby w rybach, oleju lnianym, nasionach chia, awokado oraz jajkach.

Ciekawostki o diecie ketogenicznejDieta ketogeniczna przynosi szybkie i zauważalne rezultaty. Dzięki niej można nie tylko szybko zredukować wagę, ale również zyskać dużą dawkę energii na cały dzień. Z tą dietą nie odczuwa się też głodu, mimo stosunkowo małych porcji. Co przy tym ciekawe, dieta ketogeniczna początkowo była wykorzystywana w leczeniu chorób neurologicznych. Dopiero z czasem zauważono jej inne możliwości. Czy Ty też jesteś gotów na dietę ketogeniczną? Jeszcze dzisiaj wybierz swój catering dietetyczny - Tychy mają w tym zakresie wiele do zaoferowania.