Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 1915

34-latka płaciła za zakupy skradzioną kartą płatniczą

Tyscy policjanci ustalili tożsamość 34-latki, która dokonała transakcji zbliżeniowych przy użyciu uprzednio skradzionej karty płatniczej. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kilku nieautoryzowanych transakcji miało dojść na początku grudnia zeszłego roku. O sprawie informowaliśmy publikując na stronie internetowej wizerunki osób, które mogły znać szczegóły tego zdarzenia. Zidentyfikowanie osoby to tak naprawdę początek intensywnej pracy jaką trzeba wykonać, aby zebrać materiał dowodowy. Szeroko zakrojone czynności operacyjne policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z tyskiej komendy doprowadziły do ustalenia nieuczciwej kobiety.

34-latka kilkukrotnie robiąc zakupy płaciła za towar skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem poprzez dokonywanie tzw. transakcji zbliżeniowych skradzioną kartą płatniczą. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.