tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • 24 lutego 2020

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Reklama

Program polega na rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego. Jest kierowany do mężczyzn w wieku 50-64 lata i kobiet w wieku 50-59 lat.

- Ważne, by były to osoby aktywne zawodowo lub deklarujące gotowość do podjęcia zatrudnienia, gdyż jednym z celów projektu jest pomoc w utrzymaniu pracy - mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz.

Osoby te nie powinny korzystać ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanych (dotyczących zwyrodnień wielostawowych, zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych, stawu nadgarstkowo- śródręcznego, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, chorób kręgów szyjnych, krążka międzykręgowego i bólu grzbietu) przez NFZ, ZUS, KRUS lub PFRON w okresie 6 miesięcy przed zgłoszeniem się do programu.

W ramach programu można skorzystać z bezpłatnego wsparcia w zakresie kompleksowej rehabilitacji, od wizyt lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej, przez porady fizjoterapeutyczne, po indywidualny plan rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb wynikających ze stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzebnej pomocy fizjoterapeutycznej (15 dni zabiegowych, czas trwania jednego dnia zabiegowego - do 1 godziny). Dla uczestników projektu zaplanowano także działania edukacyjne w zakresie edukacji zdrowotnej (z fizjoterapeutą), edukacji żywieniowej (z dietetykiem) oraz psychoedukacji (z psychologiem).

- Osoba zgłaszająca się do programu podejmuje również zobowiązanie do pełnego w nim udziału, to oznacza w praktyce, że nie może jego przerwać (oczywiście poza sytuacjami losowymi czy też nagłymi zachorowaniami, które muszą być udokumentowane) - dodaje Jacek Tuz.

Wzory dokumentów do wypełnienia dla pacjentów dostępne pod linkiem: http://fizjoterapiamdt.pl/bezplatny-program-rehabilitacyjny-3. Wszelkie informacje na ten temat można także uzyskać pod numerem tel. 607 800 959 lub w miejscu otrzymywania tego wsparcia w Tychach przy ulicy Młodzieżowej 3 (Fizjoterapia MDT).

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.