tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • 24 lutego 2020

Urzędnicy i strażnicy miejscy będą jeździć na rowerach elektrycznych

Do Tychów trafiły rowery elektryczne przekazane przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. W sumie w naszym mieście jest już 9 jednośladów, z których korzystać będą strażnicy miejscy, pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz urzędnicy.

Reklama

Rowery elektryczne przekazane Tychom przez Metropolię - 20.02.2020 · fot. Michał Kasperczyk


- Nowe rowery elektryczne sprawią, że w Tychach bardziej widoczna będzie zrównoważona mobilność miejska. Szczególnie w godzinach szczytu rower w mieście jest najbardziej efektywnym środkiem transportu, a na krótkich dystansach jest bezkonkurencyjny - mówi Michał Kasperczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego oraz zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych. - Rowery wspomagane elektrycznie jak te, które otrzymały Tychy z Metropolii, sprawiają, że każdy bez wysiłku może pokonać dowolny dystans, a tym samym wybierać rower zamiast samochodu. To z kolei przekłada się na oszczędności dla środowiska i finansów, a także nie generuje dodatkowego ruchu samochodów na zatłoczonych ulicach.

Co ważne, rower, zwłaszcza ten ze wspomaganiem elektrycznym, okazuje się bezkonkurencyjny, gdy mówimy o odległościach do 5 km. Celem Metropolii jest uruchomienie największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. Do 2022 roku na pilotaż elektrycznego roweru metropolitalnego GZM przeznaczy ok. 20 mln zł.

Program „Rowerem lub na kole” realizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Liczba rowerów, które zostały przyznane poszczególnym gminom w ramach tego projektu, uzależniona była m.in. od liczby mieszkańców oraz od obecności na ich terenie służb mundurowych: policji i straży miejskiej.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.