Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4149

Podsumowano bieg charytatywny „Dogonić Świetlika". Zebrano 11 tys.

Podsumowano wirtualny bieg charytatywny „Dogonić Świetlika“, który obył się w dniach 16-17 maja w Tychach. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rozbudowę Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci hospicjum "Świetlikowo" o salę do rehabilitacji. Zebrano ponad 11 tysięcy złotych!

Dogonić świetlika


Dzięki biegaczom udało się uzbierać ponad 11 tysięcy złotych, które zasilą rozbudowę Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci o salę do rehabilitacji. Zebrana kwota stanowi blisko 4% kosztów rozbudowy.

Organizatorzy dopuścili kilka form realizacji maksymalnie 30-minutowego biegu - wszystko z zachowaniem standardów bezpieczeństwa sanitarnego. Jeżeli uczestnicy mieli obawy związane z bieganiem ulicami, mogli wykonać bieg w obrębie swojej działki, domu, mieszkania lub zamienić go na inną aktywność treningową.

Po ukończeniu biegu uczestnicy mogli wrzucać screeny zdjęć z biegu na swoje profile społecznościowe (Facebook lub Instagram) i oznaczyć je hasztagami: #dogonicswietlika lub dodać na stronie wydarzenia Facebooku.

W biegu głównym była możliwość przebrania się pod kątem motywu biegu - świetlika. Z kolei w biegach dziecięcych istniała możliwość przebrania się za motywem superbohatera jako osoby, która pomaga pacjentom hospicjum.

Każdy uczestnik otrzymał numer startowy w wersji elektronicznej. W biegach dziecięcych każdy uczestnik otrzyma dyplom, zaś w biegu głównym każdy otrzyma medal.

Organizatorem biegu była Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo" w Tychach we współpracy z Szkołą Podstawową nr 17 w Tychach oraz wolontariuszami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach.

Informacje o kolejnym biegu już wkrótce!

BM, ar / tychy.info

źródło: Świetlikowo

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.