tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • 22 lutego 2020

Impreza w Browarze Obywatelskim. Dochód na leczenie Piotrusia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Za nami:

Muzyka elektroniczna jest przesiąknięta miłością. Intencją organizatorów wydarzenia, które odbędzie się 22 lutego, będzie skoncentrowanie tej miłości na parkiecie i przekazanie jej Piotrusiowi, który potrzebuje stanąć na nogi.

Śląska reprezentacja plus goście z Berlina poczęstują Was muzyką w klimatach techno, dark disco, minimal, tech-house i wielu innych.

Zagrają:


Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na terapię i rehabilitację dla Piotrusia.

Techrapyy! at Browar Obywatelski Tychy


Piotruś jest dzieckiem słabowidzącym, z mózgowym porażeniem dziecięcym, opóźnionym psychoruchowo, z epilepsją. Jedyną szansą dla Piotrusia jest rehabilitacja ruchowa, wzrokowa, logopedyczna oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego.

Jak dotąd Piotruś samodzielnie nie chodzi i nie mówi. Jednak dzięki systematycznej, codziennej rehabilitacji ruchowej i terapii robi ogromne postępy. Chłopczyk, który według lekarzy miał być „roślinką” w chwili obecnej uczy się chodzić, porozumiewać z otoczeniem za pomocą obrazków i staje się z dnia na dzień coraz bardziej samodzielny, chociaż to nie jest aż tak wielka samodzielność jak u zdrowych dzieci.

Zajęcia, które ma w ośrodku rehabilitacyjnym oraz wszystkie popołudniowe terapie i rehabilitacje przynoszą zaskakujące dla nas, rodziców, efekty - Piotrusiowi obniżyło się napięcie ciała a co z tym związane lepiej pracuje rączkami i nóżkami, lepiej pracuje również buzia - Piotruś dużo poprawniej żuje pokarmy oraz wymawia więcej głosek. Piotruś bardzo słabo widzi bo jedynie na ok. 50cm widzi dość ostro, ale z każdym dniem bardziej wykorzystuje to czym dysponuje i zaskakuje umiejętnościami. Niestety terapii w ośrodku jest mało a wszystkie terapie popołudniowe prowadzone są odpłatnie.

Więcej informacji na temat Piotrusia można znaleźć na Facebooku.

piotruś lach

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj