tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2020
  • 14 lutego 2020

Uczniowie tyskich szkół legitymację szkolną mają w aplikacji w telefonie

mLegitymacja czyli tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu staje się coraz bardziej popularna. Obecnie korzystają z niej uczniowie kilkunastu tyskich szkół.

Reklama

mLegitymacje w tyskich szkołach
fot. www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna


Do tego, by mieć mLegitymację nie wystarczy tylko deklaracja uczniów, można aktywować ją tylko wtedy, gdy szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. W szkole powinien także działać system mDokumenty - do wydawania mLegitymacji.

Obecnie w systemie mLegitymacja jest w Tychach osiem szkół: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie - Skłodowskiej, Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks.Karola Palicy, Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7, Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w Zespole Szkół nr 7 oraz Szkoła Podstawowa nr 14. W trakcie weryfikacji są wnioski Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 6, Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego.

- Przystępując do programu „e-legitymacja” chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, ale również potrzebom uczniów - stwierdza Monika Prokopiuk, Sekretarz Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Uczniowie nie muszą już pamiętać o noszeniu legitymacji, bo legitymację szkolną mają w aplikacji w telefonie. - Uważam, że e-legitymacja jest dużym ułatwieniem. Jestem pewna, że taka papierowa legitymacja szybko by mi się niszczyła. Nawet wkładając ją do portfela lub torebki można było ją zgubić, aplikacja w komórce, z którą dziś rzadko się rozstajemy jest o wiele wygodniejsza - mówi uczennica Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Instalacja i uruchomienie aplikacji jest bardzo proste. Wykorzystuje się do tego QR kod oraz kod aktywacyjny otrzymany w sekretariacie szkoły. Pokazując mLegitymację uczeń potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji uczeń może pokazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko i wiek ucznia. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również zdjęcie ucznia w niskiej rozdzielczości. Może także sprawdzić również ważność mLegitymacji szkolnej.

Dyrekcja szkoły może zgłosić swoją placówkę do programu mLegitymacja szkolna klikając w ten link.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.