Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • 13 lutego 2020

Masz pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego?Przyjdź na warsztaty

Za nami:

Warsztaty dotyczące Budżetu Obywatelskiego to doskonała okazja, aby porozmawiać z urzędnikami i dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło weryfikację. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 lutego o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta Tychy, przy ul. Niepodległości 49, w sali nr 100 na pierwszym piętrze.

Do 2 marca można składać projekty do tyskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego etapu Miasto podejmuje szereg działań promujących BO - w wielu instytucjach publicznych można zobaczyć plakaty, a po mieście jeżdżą autobusy z reklamą budżetu. Ponadto, aby zachęcić mieszkańców do składania wniosków na stronie internetowej www.razemtychy.pl został zamieszczony poradnik, pomagający wypełnić formularz.

Autorki i autorzy projektów, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu projektu mogą przyjść na otwarte warsztaty, na których będą mogli skonsultować własność działki, dowiedzą się jakie są plany zagospodarowania terenu oraz jak oszacować koszty. Na spotkaniu będą obecni pracownicy wydziałów Urzędu Miasta Tychy i jednostek organizacyjnych, prowadzonych przez miasto, zaangażowani w sprawdzanie i realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego.

- Masz pomysł na działanie, które zintegruje ludzi z Twojego najbliższego otoczenia lub pozwoli zmienić przestrzeń, w której żyjesz? Może spotkania teatralne, w których Twoi sąsiedzi ujawnią zdolności aktorskie? Może południowe zabawy na placu łączące dzieci z kilku podwórek? A może chcesz stworzyć wspólne miejsce do majsterkowania dla Tyszan? Każdy mieszkaniec Tychów może wymyślić zadanie do wykonania w Budżecie Obywatelskim i złożyć wniosek do Urzędu Miasta - zachęcają urzędnicy.

Więcej informacji na temat tyskiego Budżetu Obywatelskiego można uzyskać:
  • osobiście u pracowników Głównego Punku Konsultacyjnego w Centrum Balbina w Tychach przy ul. Barona 30, pok.209;
  • wchodząc na stronę www.razemtychy.pl;
  • przesyłając maila na adres kontakt@razemtychy.pl;
  • lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 776 34 55.


Masz pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na warsztaty!

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.