tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2020

Wiadukt na ulicy Mikołowskiej będzie zawężony

Ważna informacja dla kierowców poruszających się droga krajową numer 44. Wiadukt biegnący nad torami PKP na tyskim odcinku tej trasy (dokładnie na ul. Mikołowskiej) zostanie zawężony dla kierunku Tychy - Mikołów. Decyzja ta wynika z ekspertyzy przeprowadzonej na wskazanie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Podobne zawężenie obowiązuje od końca minionego roku na obiekcie po przeciwnej stronie drogi.

Reklama

Przypomnijmy, że od końca grudnia minionego roku zawężony jest wiadukt na ul. Mikołowskiej biegnący nad torami PKP w kierunku Tychów. Tam obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, a ruch odbywa się po jednym pasie w części środkowej jezdni. Niebawem podobna zmiana zostanie wprowadzona na obiekcie po przeciwnej stronie drogi - w kierunku Mikołowa. Drugi wiadukt zostanie zawężony w taki sam sposób (jeden pas na środku obiektu), z tą różnicą, że dopuszczalna prędkość poruszania się pojazdów wyniesie 40 km/h.

Od kiedy zmiany?

Zlecenie zmiany organizacji ruchu na drugim wiadukcie zostało już przekazane do realizacji, niemniej jednak termin wykonania robót, a co za tym idzie faktycznego zawężenia, nie jest jeszcze znany. Kierowców prosimy zatem o stosowanie się do znaków i o bieżące śledzenie komunikatów o utrudnieniach w ruchu na stronie internetowej: mzuim.tychy.pl.

Dlaczego?

Zmiany organizacji ruchu na obu obiektach są wynikiem ekspertyz stanu technicznego, jakie zostały wykonane na wskazanie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wynika z nich, że nośność wiaduktów przeznaczona była na 30-tonowe obciążenie. Przez lata tonaż ten był wystarczający, niemniej jednak obecnie wraz ze wzrostem ruchu samochodów ciężkich poruszających się tą trasą, faktyczne obciążenie wiaduktów uległo zwiększeniu. Z tych powodów, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu, zadecydowano o konieczności zawężenia obiektów z dwóch pasów ruchu do jednego. Ich stan techniczny będzie w dalszym ciągu monitorowany.

Wiadukt na ul. Mikołowskiej będzie zawężony

BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.