Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • 8 lutego 2020
  • wyświetleń: 1584

Kominiarze przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o prowadzonej inwentaryzacji urządzeń grzewczych. Inwentaryzację prowadzić będą członkowie stowarzyszeń kominiarskich.

- We wrześniu ubiegłego roku w Rybniku zostało zawarte porozumienie o współpracy partnerskiej między województwem śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy w celu realizacji działań na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie śląskim - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W ramach zawartego porozumienia, członkowie stowarzyszeń kominiarskich w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych. Inwentaryzacja pozwoli m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków, a analiza zebranych danych posłuży do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

- Inwentaryzacja odbywa się metodą wywiadu bezpośredniego poprzez wypełnienie Formularza Inwentaryzacji urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej. Ponadto można sprawdzić, czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską, potwierdzającą ich pełnomocnictwa i kompetencje do realizacji zadania.

new / tychy.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj