Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 4664

Odpust ku czci świętego Walentego w sanktuarium w Bieruniu

Za nami:

Trzy dni - od 13 do 15 lutego - trwać będą tegoroczne obchody odpustu ku czci św. Walentego w Bieruniu.

W wigilię uroczystości odpustowej Mszy św. w intencji mieszkańców miasta w kościele parafialnym św. Bartłomieja przewodniczyć będzie o godz. 17.00 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Po tej Mszy św. odbędzie się procesja do sanktuarium św. Walentego.

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Walentego, 14 lutego, o godzinie 11.30 w kościele św. Bartłomieja odprawiona zostanie suma odpustowa. Z kolei o godzinie 16.00 odbędzie się msza św. o powołania wśród młodzieży oraz przygotowujących się do sakramentu małżeństwa wraz z obrzędem zaręczyn.

W sobotę, 15 lutego będzie można zobaczyć komedię muzyczną "Doktor Miłość" - wydarzenie jest biletowane. Uroczystościom odpustowym towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. kramy z zabawkami i słodyczami, oprowadzanie po ruchomej szopce bożonarodzeniowej, miejskie stoisko na rynku.

Odpust ku czci świętego Walentego w sanktuarium w Bieruniu

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.