tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2020
  • 10 marca 2020

Do biblioteki po zdrowie i urodę - spotkanie z Anną Popek

Za nami:

We wtorek, 10 marca gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach będzie Anna Popek. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Do biblioteki po zdrowie" odbędzie się w godzinach 17:00-20:00.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu "Do biblioteki po zdrowie".

Anna Popek to pochodząca z Bytomia dziennikarka radiowa oraz telewizyjna. Ukończyła studia filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i zaoczne podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przeszła również kurs organizowany przez BBC, który miał przygotowywać dziennikarzy do realizacji programów telewizyjnych.

Po ukończeniu studiów i kursu Anna Popek zaczęła pracę zawodową w TVP Katowice, następnie w TVP Wrocław, gdzie prowadziła program informacyjny. Następnym krokiem w jej karierze dziennikarskiej była TVP2, gdzie pracowała w redakcji ekonomicznej w "Panoramie". Następnie została rzecznikiem prasowym.

W 1999 roku Anna Popek została prezenterką TVP 1. Prowadziła programy: "Kawa czy herbata?", "Załóż się" i "Takty Nietakty". Została również doradcą profesora nauk ekonomicznych, ministra finansów Grzegorza Kołodki.

Anna Popek została jedną z prowadzących poranny program śniadaniowy TVP 2 "Pytanie na śniadanie". Wystąpiła również w epizodycznych rolach w serialach: "Na dobre i na złe", "M jak Miłość", "Barwy szczęścia", "Egzamin z życia", "Pitbull", "Czwarta władza".

Jest autorką książki „Piękna 50-tka. Jak wyglądać 10 lat młodziej”, o której mówi: Przez niemal trzydzieści lat pracy przed kamerą nauczyłam się, jak najlepiej zaistnieć w różnych sytuacjach. Musiałam wiedzieć, jak zadbać o skórę, by od wczesnego rana poprowadzić program, jak dobrać dietę, by trzymać linię i w co się ubrać, by w każdej sytuacji dobrze wyglądać. Przyznaję, wiedza nie przyszła od razu. Nie obyło się bez wpadek, fałszywych przyjaciół, nietrafionych czy wręcz szkodliwych pomysłów na siebie. Znacie takie powiedzenie „Oby młodość wiedziała, a starość mogła!”. Opatrzność obdarzyła mnie wielkim przywilejem i pozwoliła zgromadzić wiedzę w takim momencie mojego życia, gdy już „wiem”, a jeszcze spokojnie zdążę tę wiedzę spożytkować. To bardzo osobista książka łącząca porady ze wspominkami, kobiece wypróbowane sposoby z zawodowym doświadczeniem dziennikarki. Odkrywanie sekretów własnej osobowości, piękna i kobiecości pójdzie Wam łatwiej. 50+? Bo następne pięćdziesiąt lat zapiszemy sobie tylko na plus, prawda, dziewczyny?

Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.