Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • 15 marca 2015
  • wyświetleń: 1592

Pobiegnij wokół Paprocan dla Julki

Za nami:

Ochotnicy nie przestają działać! Po udanym maratonie zumby, z którego pieniążki zostały przekazane na leczenie małej Julki, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w charytatywnym biegu wokół Paprocan.

Startować może każdy, doświadczeni biegacze, amatorzy, dzieci, młodzież, dorośli, a nawet ci, którzy chodzą z kijkami (nordic walking). Wszystko po to, by zebrać pieniądze na leczenie Julii Grobel. Ochotnicy stawią się na linii startu 15 marca o godzinie 10.00. Początek trasy stanowić będzie Ośrodek Sportowy ZETKA Tychy-Paprocany przy ul. Sikorskiego. Dystans wynosi 7 kilometrów.

Wpisowe wynosi 20 złotych. W tej kwocie organizatorzy gwarantują ciepłe napoje oraz posiłek. Zapisów można dokonywać online na stronie: http://dostartu.pl/pobiegnij-dla-julki-v60.pl.html. Natomiast wpłaty przyjmowane będą w dniu wydarzenia przy odbiorze numeru startowego.

Cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na operację małej Julii.

bieg dla Julki


W 20. tygodniu ciąży u Julii zdiagnozowano zespół heterotaksję i serce jednokomorowe z całkowitym kanałem przedsionkowym oraz niedomykalnością zastawki aortalnej. Od tego momentu rodzice Julii przygotowywali się na skomplikowane leczenie. Po porodzie Julia dwa tygodnie spędziła na oddziałach intensywnej terapii i patologii noworodka w centrum Zdrowa Dziecka w Katowicach.

W ogólnym stanie dobrym wypisano ją do domu, gdzie oczekiwano pierwszego zabiegu: zwężenia tętnicy płucnej, aby zwiększyć przepływ krwi do narządów.

Był to obowiązkowy etap przed dalszym leczeniem metodą Fontana. Jednak po tygodniu pobytu w domu Julcia trafiła na oddział gastrologii. Okazało się, że ma stan zapalny jelit, z powodu niedokrwienia i konieczne jest karmienie pozajelitowe. W między czasie został przeprowadzony zabieg zwężenia tętnicy płucnej, który okazał się niezadowalający. Niedomykalność zastawki aortalnej powiększyła się.

Przy większym ciśnieniu w komorze serca niedomykalność powoduje trudności w oddychaniu i co za tym idzie słabe wskaźniki saturacji. Próba odłączenia Julci od respiratora spowodowała trudności w oddychaniu i konieczna stała się powtórna intubacja.

Julia ma jednak wielką chęć życia, dlatego poradziła sobie z tymi problemami. Stan Julii poprawiał się z dnia na dzień, aż w końcu trafiła na oddział kardiologii, tam dochodziła powoli do siebie, zaczęła nabierać masy ciała (a z tym był duży problem) i stała się bardziej aktywna.

Pierwszy uśmiech Julii był dla rodziców wydarzeniem przełomowym. Pomimo złych prognoz, parametry tętna, saturacji i częstotliwości oddechów stopniowo zmieniały się na lepsze (przyjmuje cały czas ogromną ilość lekarstw poprawiających jej krążenie). Jednak po trzech miesiącach życia Julii lekarze w Polsce, nie mają „pomysłu” na dalsze leczenie. Nie kwalifikują Julci na operacje metodą Fontany, konieczną do dalszego życia.

Jedyną nadzieją na konstruktywne dalsze leczenie i podjęcie próby operacji daje prof. Malec w klinice Munster w Niemczech. Niestety koszt operacji przerasta możliwości rodziców.

Koszt operacji to 36.500 Euro bez tej operacji mała Julia nie ma szans na dalsze życie. Zbiórka środków na leczenie Julii prowadzona jest przez Fundację Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej z Warszawy.

Numer konta na który można dokonywać wpłat to
02 1160 2202 0000 0001 5118 9430 z dopiskiem darowizna na rzecz leczenia Julii Grobel
.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.