Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 1848

Rodzic w roli przewodnika dziecka w Internecie - nabór do programu

Centrum Usług Społecznościowych organizuje nabór do bezpłatnego programu „Rodzic w Internecie”, który przygotuje rodzica do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z sieci.

Kurs trwa 12 godzin (2 dni szkoleniowe po 6 godzin) i obejmuje zagadnienia dotyczące m. in. treści edukacyjnych, kulturalnych, wykorzystania stron instytucji publicznych np. do złożenia wniosku Rodzina 500+ czy uzyskania Karty Dużej Rodziny. Będzie można się także dowiedzieć, jak uzyskać pomoc online (czat, email, wideorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów itp.

- Sporo uwagi podczas szkolenia będzie poświęcone bezpieczeństwu w Internecie np. bezpiecznemu korzystaniu z serwisów społecznościowych, rozpoznawaniu treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposobach reagowania na nie - mówi Dagmara Gawryszek, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Miasta Tychy.

Projekt „Rodzic w Internecie” obejmuje także tematy związane z umiejętnością nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych oraz zajęcia poświęcone temu, jak rozpoznać symptomy nadużywania Internetu przez dziecko i jak na te symptomy reagować.

- Żyjemy w czasach, w których dostęp do Internetu jest powszechny, a nasze dzieci właściwie nie rozstają się ze smartfonem. Rolą rodziców i opiekunów jest uświadomienie dziecku konsekwencji działań w świecie wirtualnym, nauczenie ich jak poradzić sobie z hejtem, nienawiścią czy przemocą w Internecie. Zrozumienie świata, który dla dzieci i młodzież jest codziennością, a dla wielu dzisiejszych 40, 50, czy 60-latków wciąż jest zagadką - to także rola rodziców. Program „Rodzic w Internecie” ma pomóc przygotować się do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z sieci - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Uczestnicy warsztatów poznają także „wartościowe gry” oraz dowiedzą się jak korzystać z banków zdjęć, klipów czy dźwięków. Program kierowany jest do osób powyżej 25. roku życia. By wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: http://www.cuw.tychy.pl.

Zajęcia ruszają 12 lutego i będą odbywały się w 12-osobowych grupach. Są jeszcze wolne terminy na zajęcia organizowane: 12 i 13 lutego o godz. 8.00-14.00 oraz w godz. 14.00-20.00, 20 i 21 lutego o godz. 8.00-14.00 i godz. 14.00-20.00, a także w ostatnim tygodniu lutego: 26 i 27 lutego w godz. 14.00-20.00 .

Projekt realizowany jest przez Miasto Tychy wraz z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach programu „e-aktywni mieszkańcy Gminy Miasta Tychy” w ramach projektu grantowego pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wartość otrzymanego grantu to 149 520,00 zł.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.