tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • 4 lutego 2020

Tyszanin miał w samochodzie prawie 20 tys. papierosów i 10 kg tytoniu

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wynoszą blisko 25 tys. złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń · fot. KMP Tychy


Stróże prawa z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali 24-latka, który posiadał papierosy oraz tytoń niewiadomego pochodzenia. Śledczy znaleźli w samochodzie tyszanina prawie 20 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 10 kilogramów tytoniu. Szacowane straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wynoszą blisko 25 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, właścicielowi kontrabandy grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.