tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2020

W mieszkaniu przy ul. Elfów ulatniał się tlenek węgla. 3 osoby w szpitalu

W niedzielę, 2 lutego około godziny 16:30 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Elfów 61. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp JRG Tychy. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali już ratowników medycznych.

Reklama

W mieszkaniu przy ul. Elfów ulatniał się tlenek węgla - 2.02.2020
W mieszkaniu przy ul. Elfów ulatniał się tlenek węgla - 2.02.2020 · fot. 112Tychy


Po wejściu do budynku wykonano pomiary stężenia tlenku węgla: na klatce schodowej mierniki wykazały stężenie ok. 70 ppm, a po wejściu do wskazanego mieszkania mierniki pokazały ok. 400 ppm. Na miejsce wezwany został dodatkowy zastęp JRG Tychy i patrol policji. W wyniku podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla do szpitali trafiły trzy osoby: kobieta (do szpitala w Tychach), a 5-miesięczne dziecko i jego ojciec do szpitala w Katowicach Ligocie. Dodatkowo na miejsce wezwany został kominiarz oraz przedstawiciele administratora budynku.

W mieszkaniu przy ul. Elfów ulatniał się tlenek węgla - 2.02.2020
W mieszkaniu przy ul. Elfów ulatniał się tlenek węgla - 2.02.2020 · fot. 112Tychy


Z ustaleń strażaków, jak i kominiarza wynika, że awarii uległ łazienkowy piecyk, który był przyczyną emisji tlenku węgla. Działania służb ratunkowych na miejscu trwały dwie godziny.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.