Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2020
  • wyświetleń: 1587

Włączając się do ruchu potrącił 74-letniego rowerzystę

W piątek, 31 stycznia około godziny 12:20 na wyznaczonym przejeździe dla rowerów (znak D - 6b) w ciągu ulicy Armii Krajowej doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy.

Potrącenie rowerzysty na ul. Armii Krajowej - 31.01.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia wezwany został zespół PRM oraz patrol policji. Wyjazd z osiedlowej uliczki na ul. Armii Krajowej został przyblokowany. Z pomocą rowerzyście ruszyli świadkowie zdarzenia (w tym kierowca feralnego samochodu). 74-letni cyklista trafił pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń i nie było konieczności transportu do szpitala.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów i relacji uczestników zdarzenia wynika, że kierowca Opla, włączając się do ruchu z osiedlowej uliczki w ul. Armii Krajowej, nie zauważył nadjeżdżającego z jego prawej strony rowerzysty i ruszył. W tym momencie doszło do potrącenia. Na szczęście prawym pasem ruchu nikt nie jechał. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.