Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2020
  • wyświetleń: 1408

GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk 3:1. Zdecydowała trzecia tercja

Lotos Gdańsk to jeden z tych rywali, który wyjątkowo nie leży tyszanom od kilku sezonów. Spotkania zawsze są bardzo zacięte i często kończą się dogrywką. Ostatni pojedynek obu ekip zakończył się zwycięstwem gdańszczan. Trójkolorowi chcieli się zrehabilitować za porażkę przed własną publicznością.

Początek piątkowego starcia nie przyniósł zbyt wielu emocji. Tempo pozostawiało wiele do życzenia. W kilku dobrych akcjach pokazał się debiutujący w barwach GKS Vyacheslav Trukhno.

Bezbramkowy remis w pierwszej odsłonie zapowiadał większe emocje w kolejnej tercji. Oba zespoły wyczekiwały na błąd rywala i szansę na otwarcie wyniku spotkania. Znakomitą okazję do strzelenia gola miał Gleb Klimenko jednak Tomas Fucik popisał się jeszcze lepszą obroną i wynik nadal pozostał bez zmian.

Hokejowe szachy przerwane zostały dopiero w 46. minucie. John Murray niepewnie interweniował po strzale Jana Stebera i krążek wpadł do bramki. Na odpowiedź tyszan nie trzeba było długo czekać. Niewiele ponad dwie minuty później Michał Kotlorz przymierzył z okolicy koła bulikowego i potężnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po upływie kolejnych trzech minut GKS był już na prowadzeniu za sprawą Bartłomieja Pociechy. Trener gdańszczan poprosił o czas, a w boksie pozostał Fucik. Ten manewr nie przyniósł pożądanego efektu. Gumę przejęli tyszanie i Christian Mroczkowski zdobył trzeciego gola, który przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk (0:0, 0:0, 3:1)
0:1 Jan Steber - Vlastimil Bilcik - Roman Rac (45:10)
1:1 Michał Kotlorz - Jarosław Rzeszutko - Alexei Yafimenka (47:49)
2:1 Bartłomiej Pociecha - Alexei Yafimenka (51:30)
3:1 Christian Mroczkowski - Filip Komorski (58:26)

GKS Tychy:
Murray (Zawalski) - Kotlorz, Bryk; Gościński, Galant, Jeziorski - Pociecha, Ciura; Szczechura, Komorski, Mroczkowski - Bizacki, Novajovsky; Klimenko, Trukhno, Galoha - Kolarz, Kogut, Bagiński, Rzeszutko, Yafimenka.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.