Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2020
  • wyświetleń: 3097

W mieście powstanie pierwsza klasa o profilu tanecznym

Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach jest pierwszą szkołą w Tychach oraz jedną z kilku w naszym województwie, która od początku przyszłego roku szkolnego będzie miała klasę sportową o profilu tanecznym.

Oferta kierowana jest do uczniów obecnych klas trzecich - chłopców i dziewcząt, którzy są zainteresowani tańcem i mają do tego predyspozycje. - Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do tej klasy, będą realizowały w kolejnych latach obowiązujący program nauczania oraz dodatkowo będą miały 6 godzin nauki tygodniowo różnych gatunków tanecznych - od nowoczesnego po towarzyski - mówi Andrzej Rafa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach.

Planowane są także wakacyjne obozy taneczne i udział uczniów w różnych zawodach związanych z tańcem. Do klasy tanecznej będą mogły chodzić 24 osoby. Najpierw trzeba się będzie jednak do tej klasy dostać, bo jak mówi dyrektor szkoły, wszyscy kandydaci będą musieli poddać się próbom sprawności, które pozwolą na wyłonienie tych, którzy mają największe predyspozycje.

- Próby odbędą się w pierwszej połowie marca, a spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych rodziców zostało zaplanowane na 17 lutego o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 21. Serdecznie zapraszam!
- dodaje dyrektor Rafa.

Zajęcia realizowane będą przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.