tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2020

Hybrydowy trolejbus będzie woził pasażerów podczas modernizacji sieci

Ma dwanaście metrów, jest cała biała i posiada ekologiczny zespół napędowy. Tyskie Linie Trolejbusowe zaprezentowały hybrydę, która w ubiegłym tygodniu przyjechała do Tychów.

Reklama

Hybryda eksploatowana przez Tyskie Linie Trolejbusowe · fot. Tyskie Linie Trolejbusowe


Dzięki dobrej współpracy z firmą Solaris Bus & Coach S.A., TLT będą eksploatowały elektryczno-spalinową hybrydę. Będzie można ją spotkać na wszystkich liniach obsługiwanych przez TLT. - Zalety hybrydy, która jest niezależna od sieci napowietrznej, planujemy wykorzystać między innymi podczas planowanych prac na ulicy Towarowej, związanych z modernizacją sieci trakcyjnej, a także w przypadku prowadzenia innych czynności konserwacyjnych przy naszych trolejbusach oraz sieci. Hybryda doskonale sprawdzi się również jako rezerwa na linie E i G, których trasa biegnie po części ulicami bez sieci trakcyjnej - tłumaczą pracownicy TLT.

Pojazd jest niskopodłogowy, w pełni klimatyzowany. System informacji pasażerskiej jest oparty na rozwiązaniach firmy Zakład Elektroniczny Sims. Oprócz głosowych zapowiedzi przystanków i wyświetlania przebiegu trasy wewnątrz, będzie również informacja o czasie odjazdu z przystanku początkowego na tablicach zewnętrznych, czyli rozwiązania, które są dobrze znane z tyskich trolejbusów.

Hybryda na Śląsk przyjechała znad morza, gdzie była użytkowana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. w Gdyni.

BM / tychy.info

źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.