Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 stycznia 2020

Kolejny etap prac na Dzwonkowej: objazdy i zmiany w kursowaniu autobusów

Trwająca w Tychach przebudowa ul. Dzwonkowej wkroczyła w kolejny etap prac. Aktualnie droga została zamknięta na około półkilometrowym fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy, a także wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

Przebudowa ul. Dzwonkowej - 01.2020 · fot. UM Tychy


Docelowo ul. Dzwonkowa zostanie całkowicie przebudowana na około kilometrowym odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów. Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich 24 z czego 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione.

To duże zadanie i gruntowna modernizacja, dlatego by zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy. Pierwszy etap robót drogowych właśnie się rozpoczął. Obecnie ulica Dzwonkowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. W następnym kroku zamknięcie to zostanie wydłużone do wysokości skrzyżowania z ul. Krokusów - o terminie wprowadzenia tej zmiany MZUiM będzie informował w oddzielnym komunikacie.

Na czas prowadzenia prac wyznaczono objazd ulicą Jaskrów, co dotyczy także pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzono następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 131 i L:
  • Linia 131 w kierunku Tychy Marii Konopnickiej: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
  • Linia 131 w kierunku Tychy Sportowa: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół autobus pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
  • Linia L w kierunku Tychy Czułów Narcyzów: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
  • Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kosciół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.


Koniec pierwszego etapu prac planowany jest latem, a cała inwestycja warta około 6,5 mln zł ma mieć swój finał jesienią 2020 roku. Jej wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum dwóch firm - WPRD Katowice i EKO OGRÓD. Prace wykonywane są na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.