tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2020

Nowy specjalistyczny sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o. o. ma nowe wyposażenie sali operacyjnej Oddziału Otolaryngologicznego. Zestaw do wykonywania zabiegów endoskopowych i tor wizyjny HD wraz z zestawem narzędzi do mikrochirurgii ucha zastąpił wykorzystywany dotychczas w leczeniu zatok przynosowych i nosa aparat FESS.

Nowy specjalistyczny sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.


- Nowy sprzęt wyposażony jest w optykę wyższej jakości, ma szerszy kąt widzenia i lepszą rozdzielczość - wyjaśnia lek. med. Piotr Karczmarczyk, kierownik oddziału. - Na zakres i bezpieczeństwo operacji wpływ ma także nowoczesny shaver laryngologiczny, idealnie nadający się do resekcji tkanek miękkich i twardych podczas zabiegów. A wycofany z sali operacyjnej FESS służy obecnie lekarzom w gabinecie zabiegowym do badań kontrolnych u pacjentów po przebytych operacjach.

Tyska otolaryngologia otrzymała również wysokiej jakości wiertarkę otolaryngologiczną oraz mikroskop, wykorzystywane w operacjach uszu i ślinianek przyusznych.

- Mikroskop i narzędzia do otochirurgii to najdroższy sprzęt i jeden z najnowocześniejszych w swojej klasie - podkreśla Piotr Karczmarczyk. - Otochirurgia to bardzo ważny punkt naszej działalności. Operacje uszne przeprowadza dziś niewiele oddziałów. U nas jest w tym wyspecjalizowany lek. Michał Piętka.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z budżetu Województwa Śląskiego. To kolejna część środków zadeklarowanych w 2017 roku przez marszałka województwa na wsparcie placówki przy okazji zbywania na rzecz miasta Tychy udziałów w spółce Megrez oraz nieruchomości przynależnych szpitalowi. Chodzi w sumie o 5,3 mln złotych, przeznaczonych na wyposażenie oddziałów w nową aparaturę medyczną.

BM / tychy.info
źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.