Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2015
  • 1 marca 2015

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Za nami:

Jak co roku kibice klubu GKS Tychy organizują imprezę związaną z obchodami święta państwowego jakim jest „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 1 marca o godzinie 16:00 na placu Baczyńskiego w Tychach. Organizatorzy przewidują szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych uczestników.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


- Dzięki pomocy rekonstruktorów z 73. pułku piechoty, oraz Bractwa Kurkowego z Pszczyny, każdy będzie mógł zapoznać się z bronią, umundurowaniem oraz historią nie tylko partyzantki lat 1944 - 1963, lecz także historią Rzeczpospolitej szlacheckiej. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie prezentacja armaty należącej do Bractwa Kurkowego. Każdy będzie mógł skosztować również wojskowej grochówki - informują organizatorzy.

Część oficjalna pod tablicą upamiętniającą Niezłomnych rozpocznie się o godzinie 16:45. Po apelu poległych i złożeniu wieńców około godziny 17:15 nau plac przed Teatrem Małym zaprezentowana zostanie inscenizacja bitewna z udziałem kilkudziesięciu rekonstruktorów. Żołnierze szturmem przeprawiając się między innym przez Tyski Potok odbiją więźniów z rąk oprawców z UB i NKWD.

Organizatorami uroczystości są Stowarzyszenia „Sportowe Tychy” i „Tyski Fan”.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.