tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2020

17. rocznica tragedii w Tatrach. Pamiętamy

O dramacie rodziców uczniów I Liceum im. Leona Kruczkowskiego pamięta nie tylko każdy tyszanin, ale i znaczna większość Polaków. Dziś mija 17 lat od pamiętnego zejścia lawiny na Rysach.

Ze strony I LO im. Leona Kruczkowskiego

Nic nie wskazywało, że będzie to dzień, który aż tak tragicznie zapisze się w historii Tatr i naszej szkoły. Nie wiedzieli tego uczestnicy wyprawy, którzy ze schroniska nad Morskim Okiem wyruszali 28 stycznia 2003 roku na Rysy. Nie wiedzieli ratownicy, pełniący tego dnia dyżur w centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem. Chociaż potem wiele razy zastanawiali się, czy można to było przewidzieć?

„Teraz na nas spoglądają spoza chmur… ”

Ktoś kiedyś, na początku lutego 2003 r., pomiędzy palące się przed szkołą znicze włożył kartkę z napisem: „Na cześć Młodych Pięknych”. Takimi ich właśnie wszystkich zapamiętamy!


28 stycznia o godz. 11.00 w szkole odbyła się krótka uroczystość pod tablicą upamiętniającą tragedię w Tatrach, a o godz. 18.00 w kościele pod wezwaniem Św. Rodziny odprawiona zostanie msza święta w intencji Szymona Lenartowicza, Tomasza Zbiegienia, Ewy Pacanowskiej, Przemka Kwietnia, Justyny Narloch, Artura Rygulskiego oraz Andrzeja i Łukasza Matyśkiewiczów.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.