tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2020

GKS Tychy przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 5:3

Zwycięska passa tyszan w piątej rundzie Polskiej Hokej Ligi przerwana. Zmagający się z prawdziwą serią osłabień GKS przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 5:3. Gospodarze od pierwszych sekund zaatakowali trójkolorowych, którzy mieli problemy z wyjściem z własnej tercji obronnej. Pod koniec pierwszej odsłony podopieczni trenera Majkowskiego doszli jednak do głosu, co budziło nadzieję w kontekście kolejnych tercji.

Niestety na marzeniach o wyrównaniu wyniku się skończyło. Błędy pod własną bramką, łatwe straty krążka i sporo mocno kontrowersyjnych kar uniemożliwiły tyszanom wyrównaną walkę z rywalami. Chwilową radość po golu Christiana Mroczkowskiego katowiczanie błyskawicznie zgasili dwoma golami w wykonaniu Patryka Krężołka.

Wydawało się, że zatrzymanie rozpędzonych gospodarzy będzie wręcz niemożliwe w tym meczu. W szeregach trójkolorowych nadal brakowało trzech podstawowych obrońców - Michała Kotlorza, Alexandra Yeronau oraz Mateusza Bryka. Do grona chorych dołączył również Kamil Lewartowski. Mistrzowie Polski ambitnie walczyli, ale widać było, że brakuje im nieco sił w starciu z rywalem, który dysponował pełnym składem.

GKS Katowice - GKS Tychy 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)
1:0 Tuukka Rajamaki - Tadej Cimzar - Nestori Lahde (11:21) 5/4
2:0 Kamil Paszek - Szymon Mularczyk - Błażej Salamon (14:10)
3:0 Patryk Wajda - Jussi Makkonen - Tuukka Rajamaki (23:02)
3:1 Christian Mroczkowski - Michael Cichy - Alex Szczechura (25:51) 5/4
4:1 Patryk Krężołek - Mathias Porseland - Grzegorz Pasiut (26:55)
5:1 Patryk Krężołek - Grzegorz Pasiut - Marcin Kolusz (33:08) 5/4
5:2 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Gościński (37:27)
5:3 Patryk Kogut - Radosław Galant - Bartłomiej Jeziorski (48:24)

GKS Tychy: Murray (Zawalski) - Bizacki, Novajovsky; Klimenko, Komorski, Yafimenka - Pociecha, Ciura; Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Kolarz, Tuhkanen; Witecki, Galant, Jeziorski - Galoha, Kogut, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.