tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2020

Nowe boisko nie tylko dla futbolistów. Kto jeszcze skorzysta?

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego na os. Z-1 w Tychach. Boisko powstaje przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Korzystać z niego będą mogli jednak nie tylko zawodnicy Tychy Falcons, ale także młodzi piłkarze i mieszkańcy osiedla.

Nowe boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Podbudowa została już położona, jak tylko zrobi się cieplej, zostanie położna trawa. Na boisku pojawią się także bramki do futbolu amerykańskiego, bramki do piłki nożnej oraz trybuny wykonane w konstrukcji stalowej z miejscami siedzącymi dla 300 osób. To nie wszystko. - W ramach inwestycji zostanie wykonane zaplecze szatniowo-socjalne dla zawodników (2 x 45 osób), dla sędziów (10 osób) oraz pomieszczenie magazynowe na sprzęt. Całość zostanie ogrodzona, zostaną zamontowane także furtki, bramy techniczne oraz piłkochwyty - mówi Jan Cofała, naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w UM Tychy.

Boisko i teren w pobliżu zostaną oświetlone, przebudowany zostanie także układ komunikacyjny dla pieszych, a sam obiekt połączony z drogą publiczną. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Otwarcie obiektu planowanie jest w połowie roku.

Z obiektu będą mogli korzystać zawodnicy Falcons Tychy, którzy do tej pory trenowali na obiektach na ul. Andersa i ul. Edukacji. Jednak ze względu na bardzo dużą zajętość tych boisk, korzystali z nich głównie późnym wieczorem. - Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy trenować. Teraz to się zmieni. Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach do budowy nowego boiska. Mogliśmy zgłaszać swoje sugestie i uwagi. Dzięki temu obiekt ten będzie odpowiadał wymaganiom, jakim musimy sprostać trenując futbol amerykański. To dla nas bardzo ważne, bo mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale przygotowanie boiska do gry zajmowało nam do tej pory nawet 2,5 godziny, teraz ten czas znaczenie się skróci - mówi Jacek Kozub z Falcons Tychy.

Na nowym boisku będzie można rozgrywać także międzynarodowe zawody, „Falconsi” liczą, że dzięki temu wciąż niszowy w Polsce sport stanie się coraz bardziej popularny w mieście - tyski zespół już teraz znajduje się w czwórce (TOP 4) najlepszych drużyn w kraju. Z obiektu będą korzystać także piłkarze nożni - przede wszystkim dzieci i młodzież. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach planuje także obiekt udostępnić okolicznym mieszkańcom. Po zakończeniu budowy MOSIR udostępni numer telefonu pod którym będzie można się zgłaszać i zapisywać.

Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych (brutto).

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.