tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2020
  • 31 stycznia 2020

Policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu nadmiernie emitującego spaliny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

28 stycznia policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "SMOG". Łącznie mundurowi skontrolowali 77 pojazdów. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

Policjanci reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W trakcie działań stróże prawa zatrzymali 1 dowód rejestracyjny w związku z nadmierną emisją spalin. Policjanci w czasie kontroli informowali także uczestników ruchu drogowego na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego, gdyż smog to także skutek niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Przepisy prawa nakładają na kierowców obowiązek poruszania się sprawnym pojazdem. Artykuł 66. ust. 1 pkt 3 ustawy - Prawo o ruchu drogowym stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj