tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 stycznia 2020

Jak poprawić wygląd ramion?

Materiał partnera:

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o tym, by ich ramiona były ładnie wyrzeźbione. Ładna, smukła sylwetka, jędrne ciało, wyrzeźbione mięśnie sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjni, zwiększa się pewność siebie, łatwiej budujemy trwałe relacje z innymi ludźmi, szybciej osiągamy cele. W ostatnich latach coraz więcej osób dba o swoją sylwetkę, o formę, coraz liczniej odwiedzamy kluby fitness, siłownie, baseny.

Jak poprawić wygląd ramion?


Wielu z nas ćwiczy jednak rożne partie ciała, zapominając o ramionach. Dotyczy to zwłaszcza pań, które skupiają się na ćwiczeniu mięśni brzucha, ud, pośladków. A nawet najpiękniej wyrzeźbione mięśnie tych partii ciała nie sprawią, że będziemy wyglądać pięknie, jeśli odsłonimy zwiotczałe ramiona.

Ponadto jędrne i ładnie ukształtowane ramiona sprawiają, że cała sylwetka wydaje się smuklejsza. Wyrzeźbione i sprężyste mięśnie nie tylko sprawiają, że ładniej wyglądamy, ale zapewniają też większą siłę. Łatwiej poradzimy sobie z takimi czynnościami, jak noszenie ciężkich siatek czy walizek, przesuwanie mebli, ładowanie samochodu.

Ćwiczenia z hantlamiAby poprawić wygląd ramion, wcale nie jest potrzebny duży wysiłek fizyczny. Nie trzeba katować się na siłowni, wystarczą regularne treningi w domu. Idealnym sprzętem do ćwiczeń na mięśnie ramion są hantle. Osobom początkującym poleca się hantle o mniejszym ciężarze, który stopniowo należy zwiększać.

Hantle można stworzyć samodzielnie wybierając odpowiednie gryfy . Panie często obawiają się, że ćwicząc z hantlami mogą nadmiernie rozbudować mięśnie ramion. Nie ma się czego obawiać, aby nadmiernie rozbudować mięśnie, potrzebne są intensywne treningi z dużymi ciężarami.

Podciąganie na drążku i pompkiBardzo skutecznym ćwiczeniem na mięśnie ramion jest podciąganie na drążku najlepiej techniką podchwytu. Na wygląd ramion dobrze wpływa też wykonywanie pompek. Można je wykonywać w wersji klasycznej, dobre efekty przyniosą też pompki na ścianie oraz na ugiętych kolanach.

Warto też wykonywać różnorodne ćwiczenia wspomagające spalanie tłuszczu w okolicach barków i ramion. Mogą to być krążenia ramionami, wymachy, unoszenia ramion, rozciąganie ramion.

Pamiętajmy, by ćwiczyć około 2-3 razy w tygodniu np. co drugi czy co trzeci dzień. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać z dokładnością i z zaangażowaniem. Warto mieszać ze sobą różne ćwiczenia, wtedy treningi będą bardziej efektywne.