tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2020

Smog nad miastem. W piątek zła jakość powietrza w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

W piątek w Tychach odnotowujemy bardzo wysokie stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10. Urzędnicy apelują, by w miarę możliwości unikać przebywania na zewnątrz. Bieżące pomiary z tyskich czujników można znaleźć na stronie umtychy.pl/niskaemisja oraz w miejskiej aplikacji Treespot Tychy - Przewodnik Miejski (iOs, Android).

Stan jakości powietrza w Tychach na 24.01.2020, godz. 8.55
Stan jakości powietrza w Tychach na 24.01.2020, godz. 8.55


Dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców Tychów czerwonymi i pomarańczowymi wskaźnikami w stacjach pomiarowych jakości powietrza. Wdychamy dziś znacznie więcej szkodliwych węglowodorów aromatycznych, zwłaszcza pyłów PM10 i PM2,5. To duże zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych, przewlekle chorych (choroby serca i płuc), astmatyków i alergików, a także kobiet w ciąży i małych dzieci.

Stężenie pyłów zawieszonych może znacznie zwiększyć się w godzinach popołudniowych i wieczorem. Apelujemy - jeśli nie ma potrzeby to lepiej nie wychodzić z domu, a mieszkania wietrzyć krótko. Osoby szczególnie mocno odczuwające skutki smogu powinny dziś wyposażyć się w specjalistyczne maseczki antysmogowe.

Sytuację można monitorować na bieżąco za pośrednictwem aplikacji treespot Tychy (dostępna na systemy iOS i Android).

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj