tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2020

Szkoła Podstawowa nr 5 w Tychach uczy programować

Uczestnicy zajęć w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach są już na półmetku ogólnopolskiego projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci: "Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty? ".

SP nr 5 uczy programować
SP nr 5 uczy programować · fot. Fundacja Uniwersytet Dzieci


W ramach realizacji projektu uczniowie biorą udział w 8 kreatywnych lekcjach, podczas których rozwijają wiedzę z zakresu nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i programowania. Pod okiem nauczyciela zdobywają praktyczne umiejętności, które przydadzą się im w dorosłym życiu. 

Do czego człowiek wykorzystuje roboty? Czy można zaprogramować grę w podchody? Jak porozumiewają się roboty? Jak się programuje w aplikacji Scratch? Na te pytania uczniowie poznali już odpowiedzi. Podczas lekcji dzieci miały okazję nauczyć się współpracy w trakcie zadań grupowych. Uczniowie rozwiązywali logiczne zagadki i projektowali specjalny program, który ułatwia planowanie codziennych czynności, takich jak np. mycie zębów. Dzieci uczestniczyły także w programistycznych wyzwaniach i aktywnie szukały skarbu. Rozwinęły również umiejętność zwięzłego formułowania instrukcji.
 
SP nr 5 uczy programować
SP nr 5 uczy programować · fot. Fundacja Uniwersytet Dzieci


W naukowej podróży uczniom towarzyszy robot Kodeusz - bohater pudełka edukacyjnego „Zaprogramowani na przygodę”. Wśród materiałów dydaktycznych do wykorzystania podczas zajęć znajdują się m.in. listy Kodeusza do dzieci, figurka robota, interaktywna plansza z planetami oraz materiały filmowe. Te gotowe materiały są ściśle powiązane z tematyką projektu i scenariuszami lekcji.

Przed małymi programistami ze Szkoły Podstawowej nr 5 kolejne naukowe przygody i realizacja nowych scenariuszy lekcji w ramach projektu. Będą szukać odpowiedzi na pytania m.in. Jak zaprogramować interakcję w Scratchu? Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr? Powodzenia!

BM / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.