tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2020

[WIDEO] Piłkarze zakończyli szereg badań przed wznowieniem sezonu

Zostali dokładnie przebadani i prześwietleni. W pierwszych dniach okresu przygotowawczego sporo czasu spędzili w... szpitalu. Piłkarze GKS Tychy zakończyli szereg badań przed wznowieniem sezonu. Po sprawdzeniu m.in. mocy, wytrzymałości i wydolności przyszedł czas na badania densytometryczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach. Oceniły one poziom tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wskazały poziom wody w organizmie oraz gęstość kości.- Zawodnik jest przez około 10 minut poddawany promieniom rentgenowskim. Są to bardzo szczegółowe badania i tak naprawdę tylko dokładniejsza jest od nich… sekcja zwłok - mówi Leszek Simiłowski, fizjoterapeuta GKS Tychy.

Densytometria, to badanie bezbolesne i nieinwazyjne, które służy do oceny gęstości mineralnej kości. Piłkarze zostali poddani szczegółowej analizie składu ciała z podziałem na kości, tkankę tłuszczową i mięśniową. Każdy zawodnik otrzymał dokumentację z wynikami, które pomogą sztabowi trenerskiemu w przygotowaniach do rundy.

- Będzie ono stanowiło poszerzenie profilu zawodnika. Każdorazowo po dłuższej przerwie powrót do klubu rozpoczyna się badaniem krwi, EKG, badaniami motorycznymi. Po przeanalizowaniu wyników wszystkich badań będziemy mogli dokładniej dopasować programy treningowe do konkretnego zawodnika - wyjaśnia fizjoterapeuta GKS Tychy.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.