Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • 7 lutego 2020

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat w lutym

Za nami:

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne, które 7 lutego w godzinach od 7.00 do 15.00 będzie można wykonać przy markecie Kaufland, ul. Tischnera 1. Umów się sama lub pomóż zarejestrować się bliskiej osobie.

Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Jego celem jest systematyczna kontrola i przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub w przypadku wskazań genetycznych, co 12 miesięcy. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

To najskuteczniejsza metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Pozwala wykryć zmianę wielkości już od 3 mm, czyli ziarnka pieprzu. Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.

Jak wygląda wynik mammografii w badaniach przesiewowych:
  • jeśli w piersi nie ma podejrzanych zmian - wynik jest krótką informacją o braku takich zmian i zaproszeniem na następne badania mammograficzne za 2 lata lub za 12 miesięcy
  • jeśli badanie budzi wątpliwości lekarzy - wynik jest informacją o konieczności dalszej diagnostyki, zawiera opis zmiany wraz ze skierowaniem na badania uzupełniające i listę ośrodków, w których można je wykonać.


Zadzwoń i zarejestruj się na bezpłatne badanie pod numerem telefonu: (58) 666 24 44. Więcej informacji na www.mammo.pl

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat w lutym

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.