Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 stycznia 2020
  • 26 stycznia 2020

Tyski radny adoptował koalę przebywającą w szpitalu w Australii

Pożary w Australii pustoszą prawie cały kontynent. Od kilku miesięcy ogień pozbawia mieszkańców dachu nad głową, a nawet życia. W ogromnym zagrożeniu są także zwierzęta, według ekspertów, pokłosiem płomieni może być nawet wyginięcie niektórych gatunków. Pożary również bardzo mocno spustoszyły populacje misiów Koala. W szpitalu dla koali w Port Macquarie w Australii przebywają te, które udało się uratować z pożarów i wypadków, a także ciężko chore. Wiele mówimy o pomaganiu, ochronie przyrody i zwierząt, a Michał Kasperczyk tyski radny wziął sobie sprawę do serca i zaadoptował misia koalę.

Tyski radny adoptował misia Koala!


- Zdaję sobie sprawę, że to niewiele w obliczu ogromu tragedii, jaka dotknęła Australię, ale nie raz pokazaliśmy już, że wspólnie razem możemy zrobić wiele dla otaczającego nas świata i środowiska - mówi Michał Kasperczyk. Na swoim profilu na Facebooku zachęca również innych do wirtualnej adopcji. - Ten niewielki gest ma ogromne znaczenie w ratowaniu tych sympatycznych misiów koala - dodaje.

Loading...


Michał Kasperczyk nie jest jedynym, który dokonał wirtualnej adopcji. Na wsparcie misiów zdecydowali się również: uczniowie z Pielgrzymowic, europoseł Łukasz Kohut z Rybnika, poseł Mateusz Bochenek z Sosnowca, a nawet gwiazdy Daria Zawiałow, Karolina Korwin Piotrowska, Tomasz Organek oraz Michał Nogaś.

Koalę można adoptować poprzez stronę www.koalahospital.org.au. Każdy ze zwierzaków ma swoje imię, na stronie możemy obejrzeć także jego zdjęcia. Po adopcji otrzymamy specjalny certyfikat, potwierdzający naszą pomoc.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.