tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2020
  • 21 stycznia 2020

Instrukcja jak wypełnić PIT-11 z uwzględnieniem "ulgi dla młodych"

Ministerstwo Finansów przygotowało instrukcję jak sporządzić informację PIT-11 za 2019 r. w wersji 25 w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących tzw. ulgi dla młodych (tj. osób do 26. roku życia).

podatek, pit
fot. https://www.gov.pl/web/finanse


Nowy wzór informacji PIT-11(25), który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. i ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 stycznia 2019 r. został odpowiednio zmodyfikowany pod kątem wykazania działań płatnika w zakresie tzw. ulgi dla młodych, obowiązującej w ustawie PIT1) od dnia 1 sierpnia 2019 r. W tym celu przebudowano m.in. część E oraz część G tej informacji.

Należy podkreślić, że nie uległa zmianie podstawowa zasada związana ze sporządzaniem informacji PIT-11, tj. odzwierciedlenie działań płatnika w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z wypłatą i dokonywaniem świadczeń na rzecz podatnika.

Szczegółową instrukcję, jak wypełnić PIT-11 z uwzględnieniem tzw. ulgi dla młodych, można pobrać poniżej.

Instrukcja jak wypełnić PIT-11 z uwzględnieniem "ulgi dla młodych"

BM / tychy.info
źródło: Ministerstwo Finansów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.