tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2020
  • 19 stycznia 2020

[ZDJĘCIA] Prezentacja "Bocianów", czyli nowych autobusów PKM Tychy

W sobotę 18 stycznia mimo kalendarzowej zimy, w Tychach pojawiły się pierwsze "Bociany". Nowe autobusy PKM Tychy można było zobaczyć na żywo na Placu Baczyńskiego.

Prezentacja nowych autobusów PKM Tychy - 18.01.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


PKM Tychy zakupił 20 autobusów klasy MAXI marki AUTOSAN zasilanych gazem ziemnym (CNG). Pojazdy są niskopodłogowe i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Każdy autobus przystosowany jest do tankowania biogazem. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa będą to kolejne autobusy we flocie PKM Tychy wyposażone w system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika oraz porty USB i Wi-Fi na pokładzie.

Wartość umowy to ponad 24 miliony złotych. Zakup autobusów współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”. Wartość projektu to ponad 160 mln zł Obejmuje m.in. nie tylko wymianę taboru PKM Tychy, ale i modernizację zajezdni.

A Bocian jest symbolem Sanockiej Fabryki Autobusów AUTOSAN, zaprojektowany przez jej pracownika, słynnego polskiego artystę malarza Zdzisława Beksińskiego zawierał symbol bocianiego skrzydła. Kolejne logotypy, z aktualnym włącznie, symbolizują bociana w locie.

BM / tychy.info
źródło: PKM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.