tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • 17 stycznia 2020

[FOTO] Pociąg InterCity przejechał młodą dziewczynę. LPR w akcji!

W czwartek, 16 stycznia około godziny 12.00 w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Ignacego Kraszewskiego w Czechowicach-Dziedzicach doszło do poważnego wypadku. Pociąg InterCity przejechał młodą dziewczynę. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 6 z bazy HEMS Kraków-Balice).

Pociąg przejechał po młodej dziewczynie - 16.01.2020 · fot. Bielskie Drogi


Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 21-letnia kobieta położyła się na torach. Maszynista próbował wyhamować skład, ale nie zdołał. Ruch pociągów na trasie z Katowic do Bielska-Białej został na czas trwania akcji ratunkowej całkowicie wstrzymany.

Poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała (m.in. amputacja kończyn dolnych). Mimo poważnych obrażeń 21-latka była cały czas przytomna. Jej życie jest teraz w rękach lekarzy. Karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała pacjentkę na płytę boiska stadionu MOSiR. Tam podjęła ją załoga śmigłowca ratunkowego. Transport drogą lotniczą skrócił czas dotarcia do szpitala.

Czynności na przejeździe kolejowym przy ul. Ignacego Kraszewskiego trwały kilka godzin.

Raport Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

16.01.2020 r. godz. 11:57 Czechowice-Dziedzice, przejazd kolejowy ul. Kraszewskiego. Najechanie na osobę (nagłe wtargnięcie, osoba położyła się na torze) podczas przechodzenia przez tory na przejeździe, przez pociąg PKP INTERCITY relacji Białystok-Żywiec, przy sprawnie działających urządzeniach sygnalizacji przejazdowej. Poszkodowana zabrana do szpitala. Wprowadzono ruch jednotorowy dwukierunkowy po torze czynnym. Podróżni zabrani przez pociąg Kolei Śląskich relacji Katowice-Zwardoń.


Loading...


Loading...

BM, sid / tychy.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.