Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • 28 stycznia 2020

Seniorzy idą na studia. Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Za nami:

27 i 28 stycznia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach będzie prowadził zapisy dla nowych słuchaczy. W ubiegłym roku akademickim na zajęcia uczęszczało 1450 słuchaczy.

Seniorzy idą na studia. Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Seniorzy idą na studia. Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku · fot. UM Tychy


- Jeśli jesteś w wieku 55+, mieszkasz i masz zameldowanie w Tychach, nie chcesz rezygnować z aktywnego życia, masz ochotę poszerzać swoją wiedzę w różnych dziedzinach nauki, spędzając czas w miłym towarzystwie, nie siedź w domu, przyjdź koniecznie na UTW - mówi Joanna Kucz-Pieczka, Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Zapisy dla nowych Słuchaczy prowadzone będą w dniach 27 i 28 stycznia w godzinach od 9.00 do 12.00 w sekretariacie tyskiego UTW przy ulicy Ciasnej 3. - Można zapisać się do sekcji turystyki, rękodzieła, kulturalno-literackiej, wokalno-muzycznej, tanecznej oraz nordic walking, a także na zajęcia z podstaw obsługi komputera i języków obcych (język angielski, francuski, włoski, hiszpański, niemiecki oraz rosyjski) - dodaje Joanna Kucz-Pieczka.

Dla Słuchaczy UTW organizowane są ponadto ciekawe wykłady z różnych dziedzin nauki, towarzyskie spotkania, wycieczki i rajdy. W tym semestrze będzie można posłuchać m.in. o 100-leciu porcelany w Katowicach (prelegent: Magdalena Niziołek z Muzeum Historii Katowic), o tyskiej urbanistyce (prelegent: Anna Syska - Miejski Konserwator Zabytków), o Wielkanocnych obrzędach (prelegent: dr Maria Lipok-Bierwiaczonek - socjolog, etnolog, założycielka i wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach), czy o sukcesach tyskich sportowców (prelegent: Piotr Zawadzki z Tyskiej Galerii Sportu. Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach).

Do dyspozycji słuchaczy UTW są również kawiarenka z czytelnią, z których korzystać można w przerwach między poszczególnymi zajęciami. Koszt uczestnictwa w jednej sekcji to 20 zł od osoby za jeden semestr.

Regulaminy rekrutacji oraz funkcjonowania UTW dostępne są na stronie: www.ka.edu.pl/tychy/uniwersytet-trzeciego-wieku/

Dodatkowe informacje na temat zapisów uzyskać można także telefonicznie pod numerem: (32) 326 51 01 wew. 300 lub 170. Semestr letni rozpoczyna się 10 lutego, potrwa do 5 czerwca.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.