Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2020

Oszczędniej i bardziej ekologicznie. Megrez przejdzie termomodernizację

Szpital Megrez przejdzie termomodernizację. Poprawi się komfort pacjentów i personelu medycznego. Będzie oszczędniej i bardziej ekologicznie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.
fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o.


Zarząd województwa śląskiego zdecydował o podziale środków z Unii Europejskiej na projekty dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Wśród beneficjentów działania 4.3.1. "Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 znalazło się zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków podmiotu leczniczego Megrez Sp. z o.o. w Tychach z wykorzystaniem instalacji OZE”.

Zadanie warte jest prawie 11 milionów złotych, z czego dofinansowanie wyniesie nieco ponad 9 milionów zł. Pozostałe środki wyasygnuje miasto Tychy.

W ramach prac, które rozpoczną się w tym roku, a zakończą w 2022, docieplone zostaną ściany i dach szpitala (ten ostatni przejdzie także remont łącznie z wymianą instalacji odgromowej), wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne, zainstalowana zostanie instalacja OZE i wykonana będzie opaska izolacyjna budynku.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.