tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2020
  • 17 stycznia 2020

Ferie 2020 pod znakiem architektury, urbanistyki, fotografii i sportu!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Już 13 stycznia w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało cztery propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce - od architektury i urbanistyki poprzez fotografię aż do sportu!

Ferie 2020 w Muzeum Miejskim w Tychach


Wśród nich coś dla najmłodszych mistrzów („Sport bez tajemnic” 15 i 22 stycznia), którzy chcą sprawdzić wiedzę w konkursach i quizach sportowych, uzupełnionych o małe testy sprawnościowe. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy architektury. Pierwsza propozycja („Zimowe lampiony - światła miasta” 16 stycznia) to połączenie wiedzy o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta - idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie styczniowe noce.

Druga propozycja dla tych, którzy interesują się architekturą i urbanistyką, to turniej gry planszowej („Ulice i kwartały, 17 i 24 stycznia) - tu czeka nie tylko sporo wiedzy o projektowaniu i funkcjonowaniu miasta „dobrego do życia”, ale i ogromna frajda podczas spotkania z planszówką; a dodajmy, że to pierwsza taka gra traktująca o Tychach i ich bogatej historii architektury, współtworzona przez najmłodszych (gra planszowa „Ulice i kwartały” powstawała w październiku 2019 roku przy zaangażowaniu uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach).

Ostatnia propozycja to warsztaty fotograficzne („Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś” 18 stycznia) pokazujące, jak zmieniały się Tychy i otoczenie miasta na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają nie tylko najmłodszych, ale także opiekunów, ponieważ doceniają rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcają również do uczestnictwa grupy zorganizowane - istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 13 a 24 stycznia 2020 roku.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć tutaj.

BM / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj