tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2020

Marcel Misztal podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt

Marcel Misztal, utalentowany zawodnik grup młodzieżowych GKS Tychy podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Jego umowa z tyskim klubem będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.Urodzony 7 listopada 2003 roku młody zawodnik w ostatnich latach przechodził kolejne szczeble szkolenia w grupach młodzieżowych GKS, a w rundzie jesiennej obecnego sezonu był czołowym graczem najstarszego rocznika, występującego w I lidze wojewódzkiej A1. W zespole U-19 grał w środku pola, na pozycji pomocnika. Notował sporo asyst, a w 15 ligowych spotkaniach zdobył aż 6 bramek.

- Intensywnie pracujemy nad zwiększaniem jakości pracy w naszych grupach młodzieżowych. Monitorujemy postępy klubowej młodzieży, a najzdolniejsi zawodnicy są przesuwani do starszych grup wiekowych lub nawet do drużyn seniorskich. Zależy mi bardzo, aby tyskie talenty wiązały swoją przyszłość z GKS - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu Klubu Piłkarskiego GKS Tychy.

Marcel Misztal podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


W trakcie rundy został także dostrzeżony przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 17, Marcin Dornę i otrzymał powołanie na listopadową konsultację szkoleniową w Siedlcach. Ponadto w końcówce jesieni zaprezentował się w sparingowej grze GKS z Polonią Bytom.

- Marcel pokazał w ostatnim czasie, że drzemie w nim ogromny potencjał. Ma bardzo dobre warunki fizyczne i mimo zaledwie 16 lat radzi sobie w środku pomocy nawet w konfrontacji z kilka lat starszymi rywalami. Nawet na tle III-ligowców z Polonii Bytom zaprezentował się w sparingu bardzo obiecująco. Cieszę się, że związał się z nami kontraktem. Niech to będzie zachęta dla niego, ale także dla innych młodych graczy w naszym klubie. Wierzę, że to jego pierwszy kontrakt z GKS Tychy, ale nie ostatni - dodaje sternik tyskiego klubu.

Marcel Misztal podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt
Marcel Misztal podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


15 stycznia młody zawodnik rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej pod okiem trenera Ryszarda Tarasiewicza i cały zimowy okres przepracuje właśnie z pierwszą drużyną GKS, w tym podczas dziesięciodniowego zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.