tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2020

Fajerwerk uderzył w naczepę ciężarówki. Doszło do pożaru

1 stycznia kilka minut po północy dyżurni SKKM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na parkingu przy ul. Jaśkowickiej.

Pożar naczep samochodów ciężarowych przy ul. Jaśkowickiej - 1.01.2020 · fot. 112Tychy


Po przybyciu na miejsce patrol policji poinformował dyżurnego, że pożarem objęta jest naczepa samochodu ciężarowego na terenie bazy transportowej, gdzie w pobliżu zaparkowanych było kilkanaście innych naczep. Ta informacja została przekazana dyżurnemu straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy: JRG Tychy, OSP Lędziny, OSP Bieruń Stary, OSP Bieruń Nowy, OSP Imielin, OSP Bojszowy oraz JRG 2 Katowice (wycofany do koszar w trakcie dojazdu). Dodatkowo na miejsce zadysponowany został patrol policji.

Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego podali prądy wody i piany w natarciu na palącą się naczepę oraz w obronie na sąsiednie naczepy. Łącznie uszkodzeniu uległo pięć naczep, w tym jedna praktycznie spłonęła całkowicie. W spalonej naczepie znajdowały się pojemniki typu "mauzer" z płynem AdBlue. Celem dokładnego dogaszenia płonącej naczepy konieczne było częściowe rozebranie ogrodzenia. W trakcie dogaszania pożaru dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał dodatkowe zgłoszenia o pożarach osiedlowych śmietników przy ul. Rodakowskiego - zadysponowany został zastęp OSP Imielin oraz przy ul. Edukacji - zastęp JRG Tychy.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był sylwestrowy fajerwerk, który uderzył w plandekę na naczepie. Dokładne przyczyny pożaru ustali policyjne dochodzenie. Po ponad dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.