Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 grudnia 2019

Spokojne Święta Bożego Narodzenia na tyskich drogach

Święta Bożego Narodzenia upłynęły w tym roku bardzo spokojnie. W ciągu trzech ostatnich dni na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci odnotowali natomiast 9 kolizji drogowych. Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie w tym czasie 864 kierujących - wszyscy byli trzeźwi.

kontrola drogowa
Spokojne Święta Bożego Narodzenia na tyskich drogach · fot. KMP Tychy


W ciągu ostatnich trzech dni policjanci wyjeżdżali 9 razy do kolizji. Nie odnotowano w policyjnych statystykach żadnego wypadku. W dalszym ciągu trwa akcja pn. Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie. Wzmożona ilość policjantów dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci z drogówki od czasu rozpoczęcia działań przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 864 kierujących - wszyscy byli trzeźwi.

- Apelujemy do kierowców, którzy będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną - informują policjanci.

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. Każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.