Reklama

Wiadomości

  • 26 grudnia 2019
  • 7 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7353

[ZDJĘCIA] „Cuda, cuda ogłaszają” - Orszak Trzech Króli 2020 w Tychach

6 stycznia, jak w wielu polskich miastach także i w Tychach, po raz kolejny wyruszył Orszak spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Hasłem Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragment refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. A zatem „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Orszak Trzech Króli 2020 w Tychach - 6.01.2020 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Barwne Orszaki Europejski, Afrykański i Azjatycki przeszły przez Rynek na Plac Baczyńskiego zachęcając do dołączenia wszystkich chętnych. Po drodze uczestnicy spotkali pasterzy, Heroda, byli świadkami walki dobra ze złem oraz pokłonu Trzech Króli Świętej Rodzinie, a na Placu Baczyńskiego wzięli udział w koncercie góralskiej kapeli Jetelinka.

Aktorzy orszakowych scen mówili i śpiewali słowami polskich kolęd, bo to właśnie kolędy najlepiej, najpiękniej i głęboko teologicznie, a jednocześnie prosto mówią nam o Bożym Narodzeniu.

BM / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.