Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • 19 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7574

[FOTO] "Dziś sędziowie - jutro Ty" - protest przed Sądem Rejonowym w Tychach

W środę, 18 grudnia o godzinie 18.00 przed Sądem Rejonowym w Tychach odbyła się manifestacja "Dziś sędziowie - jutro Ty". Protest dotyczył projektu tzw. ustawy kagańcowej złożonego przez PiS w nocy z 12 na 13 grudnia 2019 r.

Loading...


- Ten projekt w istocie zakazuje sędziom stosowanie wyroku TSUE z 19 listopada. Ten projekt prowadzi do zamknięcia ust sędziom. Przewidując kary - od pieniężnych po wydalenie z zawodu za orzekanie zgodnie z Konstytucją oraz wyrokiem TSUE, co jest ewidentnym podważeniem naszych zobowiązań przyjętych podczas przystąpienia do UE. Ten projekt pokazuje, że „władza wykonawcza wręcz panicznie boi się niezależnych sądów. Historia uczy, że władza, która boi się niezależnych sądów i niezawisłych sędziów ma nieczyste sumienie i ma złe zamiary wobec obywateli” (sędzia Dariusz Mazur). Dziś Sędziowie - jutro Ty - pisali organizatorzy środowej pikiety.

Podobne wydarzenia odbyły się w całym kraju.

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.